Pište na: komarek@topkamen.cz


Těžba v Praze

Víte, že ...


...na území hlavního města Prahy probíhal čilý těžební ruch?

Tak například na Petříně se těžilo uhlí, cihlářský jíl se těžil ve Valdštejnských zahradách, železná ruda v Troji a na Kampě a Císařské louce se rýžovalo zlato.

Další zajímavé informace


Přírodní kámen mnoha podob

Kouzlo přírodního kamene

Přírodní kámen je mezi stavebníky a kameníky ceněn pro svou dlouhověkost a specifickou krásu. Přírodní kámen je i přes svou nahraditelnost umělým kamenem zákazníky stále preferován. Jedná se o originál, který je tvárný, jedinečný a trvanlivý.

Přírodní kámen ze všech koutů světa

Spokojenost našich zákazníků se odvíjí od míry kvality přírodního kamene. Právě tento fakt je důvodem naší snahy o spolehlivé dodávky toho nejkvalitnějšího přírodního kamene. Dodáváme přírodní kámen z celého světa a využíváme tak všech jeho specifik a výhod.

Sortiment z přírodního kamene

Z desek z přírodního kamene se vyrábí obklady krbů a fasád, parapety, kuchyňské desky, opěrné zdi, zídky, fontány, schody, koupelny, terasy, grilovací kameny, pomníky atd. Nabízíme také sekané kameny či bloky kamenů, pilíře, ale i hotové výrobky.


Vybíráme z materiálů

Kamenictví, přírodní kámen

Mramor se v kamenictví používá od nepaměti. Už ve starověku byl užíván v kamenictví jako stavební materiál díky jeho snadnému opracování. Díky své rozmanité struktuře a barevnosti se používal, a nadále používá, k dekorativním účelům.

Více o přírodních kamenech