Pište na: komarek@topkamen.cz


Těžba v Praze

Víte, že ...


...na území hlavního města Prahy probíhal čilý těžební ruch?

Tak například na Petříně se těžilo uhlí, cihlářský jíl se těžil ve Valdštejnských zahradách, železná ruda v Troji a na Kampě a Císařské louce se rýžovalo zlato.

Další zajímavé informace


Deskoviny

Formátovaná i neformátovaná deskovina z přírodního kamene nejvyšší kvality pro další zpracování dle vašeho přání.

Deskoviny pro tvorbu pracovní kuchyňské desky

Pro výběr pracovní kuchyňské desky je třeba si rozmyslet, jaký druh materiálu využít. Druh materiálu se odráží od zvyklostí v kuchyni. Čím více se v kuchyni vaří a pracuje, tím vyšší kvality materiálu pro desku je zapotřebí. Lze očekávat, že pracovní kuchyňská deska bude vystavena mnohem větším nepříznivým vlivům v podobě otěru, mechanického poškození, chemických látek apod.

Proto je důležité rozmyslet si a vybrat vhodný druh materiálu, který bude pro kuchyňskou desku použit. Různé druhy kamene mají svá specifika, rádi vám doporučíme ten správný přírodní kámen právě pro vás.

Ostatní využití deskovin

Deskoviny lze využít i pro jiné účely, zejména jako obklady fasád, obklady schodů, interiérů, exteriérů atd.

Materiály pro tvorbu deskovin a pracovních desky

Nabídka společnosti TOP KÁMEN s.r.o. nabízí kamenictvím a ostatním stavebním provozům deskoviny z kvalitního přírodního kamene. Deskoviny lze využít k výrobě:


Vybíráme z materiálů

Kamenictví, přírodní kámen

Mramor se v kamenictví používá od nepaměti. Už ve starověku byl užíván v kamenictví jako stavební materiál díky jeho snadnému opracování. Díky své rozmanité struktuře a barevnosti se používal, a nadále používá, k dekorativním účelům.

Více o přírodních kamenech